Gipsowanie

Gipsowanie to bardzo ważny element remontu domu. Możemy mówić o szczęściu, jeśli przed malowaniem ściany wymagają tylko niewielkiej kosmetyki. Remontowaną ścianę na ogół pozbawiamy wszelkich niepotrzebnych kołków i gwoździ.

Pozostałe po nich otwory dokładnie oczyszczamy i wypełniamy gipsem budowlanym lub masą szpachlową.Głębsze rysy oraz szczeliny przed naprawą trzeba będzie jeszcze pogłębić (kilka milimetrów) w celu oczyszczenia. Jeżeli mamy do czynienia z większymi rysami, trzeba je pogłębić i poszerzyć jeszcze bardziej, żeby wcisnąć w nie masę szpachlową, zatopić w nich pas siatki zbrojącej oraz przykryć całość ponownie masą szpachlową.

Gdy wymienialiśmy instalację elektryczną, będziemy mieć też do czynienia z bruzdami po przewodach – najlepiej wypełnić je gipsem. Tynki gipsowe pozwalają na uzyskanie dużo lepszego efektu estetycznego. Gips, jako materiał, daje się kształtować w dowolną fakturę, jest również dobrym podłożem dla farb, tapet i okładzin ceramicznych.

Takie tynki mogą być układane na wszystkich typowych podłożach (cegła, pustaki, chłonny beton, nie zaleca się kładzenia na drewno i tworzywa sztuczne), trzeba tylko pamiętać, że muszą one być absolutnie suche. Tynk nakłada się za pomocą tradycyjnych narzędzi, a na większych powierzchniach można użyć agregatu tynkarskiego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami firmy LECH-BUD - zapraszamy do współpracy

Lech-bud
Zapraszamy do biura
ul. Zielińska 7/132
62-006 Gruszczyn

Obsługa Klienta
Lechosław Kierzek
519 132 220
kierze@o2.pl